YAYIN İLKELERİ:

YAZIM KURALLARI

 

Tam metin gönderme zorunluluğu yoktur. Özet ile katılım sağlayabilirsiniz. Kongre özet kitabı ve Tam Metin Kitabı ayrı ayrı basılarak kongre web sitesinde yayımlanacaktır. 

TAM METİN YÜKLEME:

ÜYE GİRİŞİ & ÖZET GÖNDER kısmından üye bilgilerinizle giriş yapınız.

Hazırladığınız yazınızı özetinizin işlemler/detaylar kısmını tıklayarak en altta bulunan Tam Metin Dosya Yükleme butonundan yükleyiniz.

TAM METNİ YENİDEN YÜKLEMEK:

Tam metni revize etmek istiyorsanız aynı yöntemle yeniden yükleyiniz. Daha önce yüklediğinizi sistemden silemezsiniz. Sistem en son yüklediğinizi dikkate alır.

Tam metin gönderme zorunluluğu yoktur.

 Tarihte uzatma kesinlikle yapılmayacaktır. 

Tam metinler Türkçe veya İngilizce olabilir.

Mail ile gönderilen bildiriler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

 

 

Sayın araştırmacı,

 

Çalışma/larınızın tam metin kitapçığında basılması için aşağıda yer alan şablon word dosyasını indirilmeli ve word dosyasındaki format dikkate alınarak çalışmanızın tam metini hazırlanmalıdır. Tam metinleriniz 10 sayfayı geçmemelidir. 

Gönderilen metinlerdeki yazım, imla v.b gibi hatalardan metnin yazarları sorumlu sayılır. Editör ve yayın evi sorumluluk almamaktadır.

Örnek şablona ulaşmak için tıklayınız.

 

DEĞERLİ KATILIMCILAR;

Tam Metin dosyaları kongre web sayfasında yer alan Yazım Kuralları doğrultusunda hazırlanması gerekmektedir. Yüklenen dosyaların bazıları belirtilen format / yazım kuralları ve şablona dikkat edilmeden hazırlanmıştır. Dosyaların Yazım kuralları doğrultusunda hazırlanmasını önemle rica ederiz. 

Yazım kurallarına uygun biçimde hazırlanmayan metinlere Tam Metin kitapçığında yer verilmeyecektir. Bu hususta yazar kaynaklı hatalar ile ilgili tekrardan iletişime geçilmeyecektir.

Not: Yüklenen dosyaların kontrol edilmesi, yazım kurallarına uygun şekilde düzenlenerek tekrardan sisteme yüklenmesi gerekmektedir. 

SAYGILARIMIZLA

 

**Kongre tam metin kitabı için ORCID numarası yazar sorumluluğundadır.